Kompletný sprievodca výberom výťahu - všetko čo potrebujete vedieť

1. July 2021

 

 

Milí zákazníci,

 

V minulom mesiaci nám vyšel článok na odbornom webe TZB-info.cz. Celý článok si môžete prečítať tu Kompletní průvodce výběrem výtahu.

Napísali o nás tiež v časopisoch Architekt +, Top stavebné SK, Správca bytových domov SK a Praktický rádce pro SVJ.  

  

Tiež máte dom bez výťahu?
Všetko, čo potrebujete vedieť pri výberu nového výťahu  

 

Určite sa to stalo aj Vám. A je jedno koľko máte rokov. Jednoducho ste si troška ublížili - zakopli, alebo máte viacej detí, alebo pribudol dajaký ten rok a cesta domov (ak nebývate na prízemí) sa stala malou krížovou cestou, a to nehovoríme o psíkoch, alebo o sťahovaní.


Možno ste si práve teraz povedali: „ A dosť! Musí existovať nejaké riešenie, aby sa cesta domov stala príjemnou. Čo tak výťah!“ Lenže Vám došlo, že odborníkom na výťahy sa nestanete cez noc. Ku všetkému Vám všetci sľubujú kde čo a nakoniec zistíte, že ste sa zaradili so svojim výťahom do množstva okolitých komaxitovaných konzerv (komaxit = práškový náter). V takomto výťahu si povznášajúci pocit z jazdy neviete vonkoncom predstaviť, aj keď sa tiež dostanete tam kde ste chceli.

V následujících řádcích se Vám pokusíme předat všechny potřebné informace, aby se z Vás stal, i když ne odborník, tak alespoň velmi podrobně obeznámený laik, co se výtahové technologie týče.

 

Pokúsime sa Vám trocha pomôcť aby ste sa trocha zorientovali a poradíme Vám:

1. Kde do Vášho domu výťah umiestniť

2. Aké sú na trhu druhy výťahov

3. Ako sú na tom české a slovenské firmy

4. Aký design výťahu si môžete vybrať

5. Povieme si o skladaných výťahoch

6. O nadnárodných firmách

7. Trocha o číslach a energetickej úspore

8. Príbeh realizácie výťahu v bytovom dome v Karvinej

  

1. Kde do Vášho domu výťah umiestniť

- Vnútorný výťah do voľného priestoru v dome
Tak teda: Bývate v bytovom dome, ktorý má odhadom 4 poschodia a do ktorého ( behom reálneho socializmu, kedy Váš dom stavali) nenainštalovali výťah. Tu sa nám ponúkajú dve možnosti – v dome je voľný schodišťový priestor (máva rozmery asi 1250 mm x 2200 mm), alebo je v dome voľná šachta (máva rozmery asi 1100 mm x 2000 mm). V oboch prípadoch ste vyhrali a ponúkame Vám tieto riešenia:

 • výťah lanový elektrický s bočnou mini strojovňou, plus oceľová presklená konštrukcia výťahovej šachty pre situáciu, keď je voľný schodiskový priestor

 • lanový výťah bez strojovni (hlava šachty toto riešenie väčšinou nedovoľuje, máva len okolo 2,6m)

 • výťah hydraulický so strojovňou pod schodmi, alebo za šachtou

 • mini výťah

- Vonkajší výťah umiestnený zvonka k budove
Pokiaľ nemáte vo svojom bytovom dome schodiskový, alebo iný priestor, je riešením umiestniť výťah zvonka k budove. Je to síce nákladnejšie riešenie, ale výhodou je,že si môžete vybrať výťah presne podľa svojich predstáv, pretože nie ste limitovaní priestorom. Pokiaľ si výťah umiestnite do oceľovej presklenej šachty, získate architektonický prvok s výhľadom do okolia. Ponúkame Vám tieto riešenia:

 • Lanový výťah bez strojovni (so strojom v hlave šachty) v oceľovej, alebo murovanej šachte

 • Mini výťah, ak máte rodinný dom, penzión, alebo napr. ordináciu a to s 2 alebo 3 poschodiami v oceľovej, alebo v murovanej šachte 

   

   

   


2. Aké sú na trhu druhy výťahov

- Lanové výťahy so strojovňou nad šachtou
Pokiaľ bývate v bytovom dome ktorý má veľa poschodí a má vyššie nároky na prevádzku, tak lanový výťah so strojovňou nad šachtou je pre Vás najvhodnejší. Jedná sa o energeticky úsporný výťah s tichým a odladeným chodom, vďaka umiestneniu stroja v samostatnej strojovni. Umiestenie je možné do zrkadla schodiska alebo do výťahovej šachty.

 • nosnosti od 320 do 2000 kg

 • rokmi preverená technológia, oceľové laná vydržia až 2x dlhšie ako poplastované laná či pásy

 • tento výťah je klasikou a je najlepším riešením pre bytové domy od 5 staníc a viac


- Lanové výťahy s bočnou mini strojovňou

Riešenie vyvinuté hlavne pre domy bez výťahu. Je navrhnutý špeciálne pre veľmi úzke výťahové šachty. Jedná sa o energeticky úsporný výťah s tichým a odladeným chodom, vďaka umiestneniu stroja v samostatnej strojovni. Umiestenie je možné do zrkadla schodiska, alebo do výťahovej šachty.

 • nosnosti od 320 do 650 kg

 • ostatné je rovnaké ako u lanových výťahov

 • jedná sa o najlepšie riešenie pre domy bez výťahu


- Lanové výťahy bez strojovni
Pokiaľ bývate v bytovom dome, máte administratívnu budovu, ale bývate v pamiatkovo chránenej budove kde je priestor pre výťah obmedzený alebo bez akéhokoľvek priestoru, riešením je lanový výťah bez strojovni. Jedná sa o priestorovo veľmi úsporný výťah so strojom umiestneným priamo v šachte. Je tiež ideálnym riešením ako prístavba zvonka k budove

 • nosnosti od 320 do 2000 kg

 • hlava len 2700 mm, priehlbeň od 500 mm

 • energeticky jedno z najúspornejších riešení

 • nedá sa použiť pre domy bez výťahu s hlavou šachty okolo 2,5 m


- Hydraulické výťahy
Pokiaľ bývate v bytovom dome do 4 poschodí a chceli by ste prostý, tichý výťah, ktorý má nižšie vstupné náklady a dlhú životnosť, hydraulický výťah bude Vaša jasná voľba. Jedná sa o veľmi jednoduchý výťah s jednoduchou údržbou pre nízke budovy do 6 staníc, bytové domy, penzióny, hotely a modernizácie. Umiestenie je možné do zrkadla schodiska alebo do výťahovej šachty.

 • nosnosti od 320 do 1600 kg

 • výhodou je jeho jednoduchosť spolu s priaznivou cenou

 • nevýhodou je vyššia spotreba elektrickej energie (o tom si povieme neskôr) a tiež nižšia rýchlosť 0,5m/s a tým aj menšia dopravná kapacita


- Hydraulické (elektrické) plošiny do rodinných domov, firemných sídel, či ordinácií
Ak chcete pri výbere výťahu ušetriť a máte rodinný dom, penzión či iný dom do 2 až 3 poschodí, vyberte si malú hydraulickou plošinu, ktorá je veľmi úsporná – keď je plošina v prevádzke má spotrebu skoro ako Vaša žehlička (2.2 kW), prevádzka plošiny Vás potom stojí iba asi 1200 kč/rok. Umiestnenie do výťahovej šachty, alebo ako prístavba zvonka k domu.

 • nosnosti od 250 do 500 kg

 • hlavnou výhodou je veľmi priaznivá cena

 • plošinu na prvý pohľad od výťahu nerozoznáte

 • nevýhodou je nízka rýchlosť 0,15 m/s a tým aj malá dopravná kapacita

Jednoduché odporúčanie je:
- Pre bytové či iné domy okolo 4 a viacej staníc zvoľte lanový výťah s bočnou mini strojovňou, alebo výťah bez strojovni
- Pre bytové domy do 4 staníc s malou prevádzkou a s obmedzeným rozpočtom zvoľte výťah hydraulický
- Pre rodinné domy, penzióny či ordinácie do 3 staníc s malou prevádzkou stačí hydraulická (elektrická) plošina


Lanový výťah bez strojovny LC maxi v Základnej škole Polička (LiftComponents s.r.o.)


3. Ako sú na tom české a slovenské firmy

V Českej republike a na Slovensku existuje veľa výťahových firiem. Avšak len málo z nich sú skutočnými výrobcami ktorí výťahy skutočne vyrábajú. Pri výbere firmy sa pozerajte na to, či je firma skutočne výrobcom, alebo výťahy nakupuje ako celok od inej osvedčenej firmy. Poprípade odkiaľ presne výťahy má. Zaujímajte sa o záruku, životnosť a dostupnosť náhradných dielov.

 • Existujú výrobné firmy, ktoré Vám výťah vyrobia, namontujú a servisujú.
 • Existujú výrobné firmy, ktoré výťahy vyrábajú a vyvíjajú. Ich montovanie a servis vykonáva servisná firma vo Vašom okolí, ktorá je Vám najbližšie (vhodné z hľadiska dostupnosti servisu)
 • Sú firmy, ktoré výťahy skladajú od rôznych výrobcov komponentov, a to priamo na mieste inštalácie, (tzn. že až u Vás zisťujú či sú diely vzájomne kompatibilné) a na tie pozor!
 • Nakoniec tu máme niektorých malých výrobcov, ktorí tvrdia že ich zastaralé technológie vyrobia kvalitný výťah. Nevyrobia! Skôr či neskôr sa to prejaví na poruchovosti a životnosti výťahu.

 

Problémom malých výrobcov je, že sú jediní ktorí sú schopní skutočne daný výťah servisovať, a pokiaľ nie ste so servisom spokojní, aj tak nemáte na výber.

Jednoduché odporúčanie je:
Pokiaľ firma tvrdí že je výrobcom, navštívte ju. Dobrý výrobca Vám rád ukáže svoju firmu, výrobu a firemný showroom. Pokiaľ je to malá, či stredná servisná firma, ktorá výťahy nakupuje priamo od výrobcu – tak platí to isté. Zájdite sa na niektoré ich realizácie pozrieť a overte si či je firma autorizovaným výrobcom. Radšej sa skladaným výťahom vyhnite!


 

4. Aký design výťahu si môžete vybrať


Ako sme sa už v úvode zmienili, často vyzerajú výťahy nachádzajúce sa vo Vašom okolí ako komaxitové konzervy (komaxit = práškový náter). Síce Vás prepravia na určené miesto, ale veľký pôžitok z jazdy Vám neposkytnú.
Lenže...nemusí to takto byť. Ono sa to možno nezdá ale pri prepočte, keď Váš výťah v 4. podlažnom dome ujde ročne asi 50 000 jázd za rok. Keď má 8 poschodí ujde asi 100 000 jázd za rok, a to je asi 280 jázd denne. To znamená, že pri priemernej jazde ktorá bude trvať asi 20s, je výťah v prevádzke 1,5h denne ... u 4 staníc je to asi 45 min denne.
Ročne v ňom teda niekto strávi 11,5 dňa u 4 staníc, 23 dní u 8 staníc, a to už si myslím stojí za to vybrať si taký dizajn, v ktorom sa budete cítiť dobre. Nakoniec len dodám, pokiaľ sa nepresťahujete, tak toto sa bude opakovať ďalších priemerne 15 rokov.
Naše odoporúčanie je – dobre vyberajte a nešetrite, okamžite vyraďte všetky nátery a komaxity ktoré sú už viac ako prežitok z revolučnej doby. Obklopte sa krásou, ktorú si zaslúžite.

Čo Vám ponúkame:

 • Pokiaľ chcete ušetriť, výťahom zas tak často nejazdíte a na designe Vám tak veľmi nezáleží :

Povrchy steny kabíny – PLALAM a iné podobné povrchy (pozinkovaný plech + PVC film + ochranný film)
 

 • Zlatý stred, pokiaľ sa chcete cítiť dobre:

Povrch stien kabíny dvojvrstevný, finálna vrstva napr. POLYREY (Fr.) (vysoko tlakový laminát s veľkou variabilitou a odolnosťou) – odolnosť voči opotrebovaniu, odolnosť voči prerazeniu, vysoká odolnosť voči teplote (do 180 st. C), vysoká odolnosť voči prieniku vody. Viac ako 200 farebných odtieňov.


 • Niečo, čo bude stále krásne - sklo a sklenený design:

Sklenený dizajn je naozaj riešenie na dlho, je nadčasový a vždy elegantný, toto Vám bude okolie skutočne závidieť. Jedná sa o technológiu, kde sa medzi dve sklenené tabule vloží Vami vybraný motív či fotka. Môžete sa tak v kabíne výťahu dívať na les, pláž či na iný motív ktorý je Vám blízky.


Skleněný design– na levé stěně je mezi skly fotografie ženy na pláži, na zadní stěně jsou mezi skla vloženy klasy obilí

 

Nakonec by to mohlo vypadat asi takto:

Provedení kabiny – stěny kabiny jsou dvouvrstvé, skládající se z pozinkovaného plechu, který je obložený vysokotlakým, velice odolným tvrzeným laminátem Polyrey (nebo podobný materiál od jiného výrobce).

 
A dobrý výrobce Vám navrhne i doporučené barevné kombinace, podívejte se na ně:

 


Co se týče vybavení a ovládání výtahů
Standardně by to mělo vypadat asi takto: antivandální tlačítka v nerezovém panelu k tomu, nějaké dizajnové zrcadlo, kvalitní madlo, podhledové osvětlení a pokud je v domě více starších lidí, doporučujeme sedačku a taky hlásič pater. Celé vybavení vidíte na obrázku. A to je i naše doporučení.

 

Jste-li hi-tech pozitivní – ovládejte svůj výtah přes Touch displej, který dokáže přehrát jakékoliv video, můžete se tak ve výtahu dívat na trailer k novému filmu nebo zábavná videa. Tento displej také zobrazuje zprávy, můžete si tak ve výtahu přečíst aktuální zprávy dne.

 

To nejnovější a v naší době covidové nejbezpečnější a nejhygieničtější je bezdotykové ovládání nebo ovládání gesty.

    

5. Povíme si o skládaných výtazích

 

Tohle bychom měli asi napsat s vykřičníkem, jako upozornění. „Pozor na skládané výtahy!“, které jsou zpravidla osazeny levnými komponenty z pochybných destinací, což se dříve nebo později projeví na životnosti a poruchovosti výtahu, navíc náhradní díly jsou pak téměř nedostupné! Často patří k nejlevnějším, ale nemusí to být pravda.
Poznáte je podle toho, že mají velice málo referencí tady u nás, zato mají krásné zahraniční katalogy a jelikož nejsou dodávány jako kompletní sety, zkušební věží se stává Váš bytový dům, kde se teprve testuje, zda dodané komponenty budou vzájemně kompatibilní nebo ne.
A ještě jedna poznámka – servisní síť. Pro skládané výtahy malých výrobců existuje jen jediná servisní firma, která by měla dodanému výtahu rozumět – a to je ta, co výtah instalovala. Nemáte pak na výběr. Všichni ostatní při servisu tápou, servisují zařízení dokud to jde a pak to vzdají. A to už je většinou po záruce.
Naše doporučení je – skládaným výtahům se vyhýbejte

6. O nadnárodních firmách

 

Co se týče naší staré Evropy, tak okolo poloviny výtahového trhu ovládají 4 nadnárodní koncerny. Jejich katalogy připravují nejlepší marketéři, kteří vyzdvihují nějakou zázračnou technologii, kterou ve Vašem výtahu musíte mít a vše ostatní je podle nich zcela zastaralé. A v tom je hlavní úskalí. Tato speciální technologie není nijak zázračná, ale zmíněná firma má na ni patent (užitný, nebo průmyslový vzor), což samo o sobě nic neznamená, dokud ji nebudete potřebovat vyměnit. U výměny počítejte s tím, že si za ní zaúčtují takovou cenu, že se tomu budete ještě několik let divit. Není to pravidlem, ale je to velice časté vždy po záruce a náhrada za jiný podobný díl není možná.
Jejich výtahy nejsou vůbec špatné, to bychom si nedovolili říct – ale zájem těchto firem je mít Vás uvázané v jejich servisní smlouvě, a to nejraději hned na 10 let dopředu. A pak už s tím nic neuděláte.
Naše doporučení je – pokud je to Váš dům, zvažte tuto skutečnost. Speciální nosné prostředky, patentované technologie atd mají i speciální cenu náhradních dílů. Ale pokud Váš dům jen pronajímáte, klidně si je zvolte, máte pak větší jistotu, že firma bude existovat i za několik let a větší náklady na servis Vám zaplatí nájemníci.


7. Trochu o číslech a energetické úspoře

 

Energetická účinnost výtahu je jedna z velmi důležitých oblastí ochrany životního prostředí i Vaší peněženky.
Neplaťte za provoz výtahu více než musíte díky úspornému řízení výtahu, jehož spotřeba naprázdno je často větší než spotřeba jízdy výtahu.
Pro názornost: výtahy v obytných domech dosahují dle našich zkušeností asi 100 až 120 000 jízd ročně což je asi 8 500 jízd měsíčně a 300 jízd denně. Jednoduchou matematikou dojdeme k tomu, že výtah denně jede asi 2 hodiny a stojí celých 22 hodin!! (Pokud bude výtah těchto 22 hodin v úsporném režimu, ušetříte tím nemalé peníze)
Pojďme se ale podívat na to, o jakých číslech spotřeby se bavíme. Pro názornost výtah lanový elektrický s frekvenčně řízeným pohonem (jiné by už neměl ani nikdo nabízet) o nosnosti 400 kg, pro 5 osob a na 5 pater, ročně ujede asi 50 000 jízd a spotřebuje 735 kWh. Přepočteno na peníze, při ceně 5 Kč/kWh je cena za elektrickou energii za rok cca 3 700 Kč, pokud máte úsporné řízení výtahu (stand-by režim = pouze 50W) Pokud by tato spotřeba naprázdno byla ale 100 W, je to 1170 kWh a 5 900 Kč za energii za rok.
S úsporným řízením výtahu proto:

 • Ušetříte za provoz výtahu, jehož klidová spotřeba je často větší, než spotřeba jízdy výtahu

 • Výtah se po chvíli nečinnosti uvede do režimu spánku (tzv. stand-by režim)

 • V režimu spánku se automaticky vypnou všechny spotřebiče – podsvětlení tlačítek a panelu v kabině, displeje v kabině i displeje ve stanicích. Do úsporného režimu se převede také rozvaděč výtahu s měničem a operátor dveří.

 • Po zmáčknutí jakéhokoliv tlačítka je výtah okamžitě připraven k plnému provozu

Pár slov o Rekuperaci elektrické energie, což je vrácení energie při brzdění zpět do sítě. Někteří výrobci toto řešení nabízejí, náš názor na to je řekněme velice zdrženlivý a řekneme Vám proč. Zmiňovaný výtah o nosnosti 400 kg a 5 stanicích má roční nájezd cca 50 000 jízd tj. 140 jízd denně a to znamená, že je 45 min denně v provozu (pří 8 stanicích bude v provozu 1,5h). A rekuperace znamená, že asi z poloviny tohoto času budete vracet energii zpět do sítě. Proč z poloviny? (Protože když je výtah plný a jede nahoru, žádná rekuperace není možná, energie se spotřebovává. Rekuperuje se pouze, když jede prázdná kabina nahoru, nebo plná dolů (což je cca 20 až 40 minut denně).
A tohle nám nedává žádný větší smysl šetřit jen půl hodiny, nebo max 40 minut denně. Mnohem více se dá ušetřit, pokud používáte úsporné komponenty, které vám sníží stand-by spotřebu na minimum. Když totiž výtah stojí, spotřebuje často více energie, než která je potřebná celkově pro jízdu. Rekuperace má smysl pro opravdu velké zdvihy a velké výtahy.

Co by nemělo dobrému výtahu chybět?

Určitě se shodneme, že pokud vydáte svoje peníze, investujete čas a energii do realizace výtahu, tak by nám měl soužit a naplňovat naše definovaná očekávaní a představy.

Co bychom tedy měli chtít po výtahu? Co by nemělo dobrému výtahu chybět?

Na předním místě je spolehlivost a servis. Můžete mít sebelepší výrobek, ale pokud bude vykazovat chyby a nebude fungovat budete nespokojeni. Častým jevem skládaných výtahů je vzájemná nekompatibilita a při jakémkoliv servisním zásahu vznikají dohady o tom, kdo za co nese zodpovědnost, těmto řešením se vyhýbejte, protože Váš výtah je a musí být spolehlivý a s lehce dostupným servisem od autorizovaného partnera. Váš dodavatel výtahu, by měl být tedy autorizován a mít zaškolené pracovníky na servis.
Elegantní design celého výtahu (co potěší oko ženy a kvalitou zaujme muže). Výtah by měl být vyroben z kvalitních materiálů, mít moderní design a pečlivé zpracované všechny detaily. Uvědomte si, že jeho provedení Vás bude doprovázet v následujících letech při cestě z Vašeho bytu do práce, za zábavou, sportem nebo na nákupy, …a naopak Vás po celém dni, často unavené doveze v příjemném prostředí bezpečně domů. Proto je kvalitní design to, co by nemělo dobrému výtahu chybět.
Úsporný provoz a energetická účinnost je velmi diskutovanou kapitolou a v posledních letech preferovanou vlastností výtahu, vybírejte proto jen energeticky úsporné výtahy.
Čitelná politika ceny náhradních dílů a odborný přístup při servise výtahu jsou jedny z hlavních požadavků na servisní organizaci. Vyžadujte otevřené systémy řízení, kdy je výtah schopno servisovat více firem než jen ta, která výtah dodala. Uzavřené systémy velkých firem, jsou zpravidla levné při nákupu a drahé při servise.
Požadujte výtah s dálkovým monitoringem – Sledujte svůj výtah kdykoli a odkudkoli přes chytrý telefon nebo počítač. Přivolejte si výtah z kanceláře, bytu, když odcházíte. Výtah servisní organizaci sám řekne, kdy potřebuje servis, a to často mnohem dříve, než problém zjistí uživatelé. Toto není vize, ale v dnešní době standardem kvalitních výrobců a dodavatelů.

 

8. Příběh realizace výtahu v bytovém domě v Karviné

 

Paní Iveta je předsedkyně SVJ jednoho čtyřpatrového domu v centru Karviné, ve kterém zároveň sama bydlí, do kterého v době reálného socialismu, kdy se dům stavěl nebylo povoleno instalovat výtah.
První vlna revitalizace domu proběhla před několika lety, dům je zateplený a má vyměněná okna. V domě převládá starší generace, a proto se majitelé bytů rozhodli navrhnout v druhé etapě revitalizace svého domu, výstavbu výtahu. Návrh se setkal s podporou ostatních členů, samozřejmě kromě obyvatel nejnižších podlaží, a na schůzi SVJ byla nakonec schválena jeho výstavba.
Obyvatelé měli velké štěstí, protože se v domě vedle schodiště nacházela nevyužitá komunikační šachta. Měla dostatečné rozměry asi 1050 mm x 1 700 mm a tak bylo umístění výtahu předem jasné.
Nikdo z obyvatel domu však výtahům nerozuměl, proto společně oslovili několik výtahových firem v okolí. Všechny firmy se k nim přijely podívat, zaměřit šachtu a doporučit vhodný typ výtahu. Poté obdrželi několik nabídek.
Paní Iveta jako předsedkyně SVJ se spolu s některými obyvateli rozhodla navštívit vybrané 3 kandidáty na realizaci. Po návštěvě jejich firem zjistila, jak velké rozdíly mezi firmami ve skutečnosti jsou, i když jejich nabídky byly velice podobné. Nejlepší z nich ji ukázal firemní showroom, nechal nahlídnou do výroby a předal seznam podobných realizací v okolí. Ten nejhorší je do své firmy vůbec nevzal, jen ji zavezl ukázat několik realizací do vedlejšího města.
Rozhodující kritéria byla: kvalitní český výrobek, dostupný servis, hezký dizajn, energetická úspora a příznivá cena. Rozhodnutí pak bylo docela jednoduché.
Vybrali si lanový výtah LC DoubleSpace (s nosností 375 kg) s mini boční strojovnou, vyvinutý přímo pro domy bez výtahu. Rozhodli se nešetřit na kvalitě ani designu a zvolili si kvalitní a elegantní kabinu, vyrobenou z oboustranně pozinkovaného plechu, obloženého vysokotlakým laminátem Polyrey. Zadní stěna kabiny je v černém designu a boční stěny jsou v bílém designu.
Celkově trvala výstavba lanového výtahu LC DoubleSpace 6 týdnů.

Paní Iveta o výtahu říká:
Z výtahu jsou nadšeni hlavně starší obyvatelé domu, jimž se výrazně zjednodušila cesta domů. S termínem, rychlostí montáže a odvedenou prací jsme byli spokojeni, výtahy nám bezproblémově slouží od roku 2018, což svědčí o jejich kvalitě. Celkový požitek z jízdy výtahem je skvělý“
„Závěrem bych chtěla poděkovat za spolupráci společnostem Lift Components s.r.o. a Výtahy Silesia s.r.o. za profesionální spolupráci a dobrý průběh realizace v bytovém domě v Karviné-Mizerov, ul. Majakovského.“

        

 Ďakujeme Vám za pozornosť a veríme, že uvedené informácie Vám pomôžu pri rozhodovaní o realizácii výťahu.

Neváhajte a opýtajte nás vyplnením tohto poptávkového formulára.